na zdjęciu widać Burmistrza MiG Pleszew podpisującego umowę z deweloperem

Umowa na budowę nowych mieszkań już podpisana

21 lokali w centrum miasta z podziemnym parkingiem. Budowa rusza w kwietniu. Wykonawcę udało się wyłonić w pierwszym przetargu. – Budujemy mieszkania na wynajem, które są kolejną formą naszej polityki mieszkaniowej – mówi Arkadiusz Ptak, burmistrz MiG Pleszew.

Polityka mieszkaniowa władz Pleszewa zakłada, że do końca 2023 roku samorząd zbuduje 150 nowych mieszkań. I plan jest realizowany. Do budowy szeregowców oraz mieszkań z opcją dojścia do własności, teraz dochodzi budowa lokali na wynajem. Nowy budynek powstanie w centrum miasta – w miejscu, gdzie jeszcze kilka miesięcy temu stały dwa stare budynki będące m.in. siedzibą starego domu kultury. – To także nasz kierunek, by w myśl idei miasta kompaktowego i 15-mnutowego wykorzystywać istniejące lokalizacje do tworzenia nowych miejsc zamieszkania – tłumaczy Arkadiusz Ptak, burmistrz MiG Pleszew.

U zbiegu ulic Poznańskiej i Bogusza powstanie 21 lokali mieszkalnych o powierzchni od 25 do 83 m², od „kawalerek” po mieszkania czteropokojowe. Lokale będą w pełni wykończone i gotowe do zamieszkania. Samorząd planuje czynsz w wysokości minimum 10 zł za metr kwadratowy. – Będą to mieszkania wyłącznie na wynajem, bez możliwości dojścia do własności – zastrzega burmistrz. W budynku będzie funkcjonował także garaż podziemny, a na parterze lokal użytkowy do wynajęcia.

Przetarg na budowę budynku udało się rozstrzygnąć za pierwszym razem. Burmistrz już podpisał umowę z wykonawcą – firmą Rem-Bud z Jarocina, który wchodzi na teren budowy wraz z początkiem kwietnia. Budowa potrwa 1,5 roku. Koszt inwestycji to 9,3 mln zł, jednak niemal 8 mln to dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego.

na zdjęciu widać Burmistrza MiG Pleszew podpisującego umowę z deweloperem

Foto (UMiG w Pleszewie): Umowa na budowę mieszkań z Dariuszem Grzebyszakiem – współwłaścicielem firmy Rem-Bud jest już podpisana

na zdjęciu widać plac przygotowany do budowy mieszkań

Foto (I. Kuczyńska): Nowe mieszkania powstaną u zbiegu dwóch ulic w centrum Pleszewa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *