Wysoki poziom opieki zdrowotnej

Pleszew to miejsce, w którym służba zdrowia jest na wysokim poziomie. To nie tylko Pleszewskie Centrum Medyczne z nowoczesnym sprzętem i wykwalifikowaną kadrą, ale również prywatne i publiczne przychodnie, gabinety oraz laboratoria.

Pleszewskie Centrum Medyczne Sp. z o.o. jest od 2008 roku publicznym podmiotem leczniczym którego jedynym udziałowcem jest Powiat Pleszewski. Wysoką pozycję na rynku usług medycznych potwierdza fakt, że szpital wybierają jako miejsce leczenia także pacjenci spoza terenu powiatu, a odsetek ten w niektórych zakresach sięga 70%.

Zdjęcie przedstawia Pleszewskie Centrum Medyczne

Od wielu lat szpital utrzymuje wysoką pozycję w rankingach. Plasuje się w czołówce Rankingu „Bezpieczny Szpital. Bezpieczne leczenie”, którego organizatorem jest Centrum Monitorowania Jakości przy Ministerstwie Zdrowia. W ostatniej edycji zajął I miejsce w Wielkopolsce i III miejsce w zestawieniu ogólnokrajowym. Znalazł się też na I miejscu w kraju jeśli chodzi o szpitale II poziomu zabezpieczenia.

W trudnym okresie pandemii koronawirusa  niemal z dnia na dzień utworzono odrębny Oddział dla pacjentów z Covid-19 i to bez ograniczania dostępności do świadczeń w innych zakresach. Placówka w swoich działaniach stawia na kompleksowość, zwłaszcza w takich obszarach jak kardiologia i onkologia.

W pracowni hemodynamiki leczone są ostre zawały i wykonywane ablacje. Zapewniana jest ciągłość leczenia w ramach stacjonarnego oddziału rehabilitacji kardiologicznej oraz ambulatoryjnego w poradniach kardiologicznej, kardiologicznej oraz w pracowni kontroli stymulatorów serca.

Szpital posiada oddział onkologiczny i hematologiczny. W ramach oddziału i pracowni chirurgii onkologicznej leczy się m.in. raka piersi (w ramach Centrum Chorób Piersi) i jelita grubego.

Oddział położniczo-ginekologiczny ma status  II poziomu zabezpieczenia. Dlatego pacjentki chcą rodzić w pleszewskim szpitalu. „Pleszew” jest  zdecydowanym liderem ilości urodzeń w przeliczeniu na liczbę mieszkańców powiatu w całej Wielkopolsce.

Siłą szpitala są ludzie i wykwalifikowana kadra, ale również doskonała infrastrukturę. Na przestrzeni ostatnich lat udało się pozyskać znaczne środki zewnętrzne na realizację strategicznych planów ukierunkowanych na poprawę jakości leczenia pacjentów i kompleksowość udzielanych świadczeń.


Pleszew to również miejsce wielu prywatnych i publicznych przychodni, które oferują wysoki
poziom opieki zdrowotnej. Jest tu też wiele gabinetów wykwalifikowanych specjalistów. Na terenie miasta działa także kilka laboratoriów, w których bez problemu można wykonać badania z szerokiej oferty. Zarówno w mieście jak i pod miastem działa kilkanaście aptek.

Tu znajdziesz informacje:

Pleszewskie Centrum Medyczne w Pleszewie Sp. z o.o.
63-300 Pleszew, ul. Poznańska 125a
Tel. 62 74 20 900 (informacja)
http://www.szpitalpleszew.pl/