Atrakcyjny rynek mieszkaniowy

Każdego roku w Pleszewie oddawane są dziesiątki nowych mieszkań. Wiodącym inwestorem jest Samorząd Miasta i Gminy Pleszew oraz spółka samorządowa Pleszewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Bardzo aktywni są również prywatni deweloperzy. To wszystko sprawia, że rynek mieszkań do wykupu oraz wynajmu jest coraz bogatszy i konkurencyjny, a własne lokum coraz bardziej dostępne.

Przy nowo wytyczonej ulicy Horoszkiewicza (500 m od rynku) powstało osiedle domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej. W tej inwestycji PTBS Sp. z o.o. zbudowało 20 budynków – każdy z własnym garażem i ogrodem.

Kolejna inwestycja Towarzystwa – w nowej formule:  mieszkań na wynajem, ale z możliwością wykupu to zespół obiektów u zbiegu ulic Poniatowskiego i Mieszka I w Pleszewie. W ramach inwestycji powstały 92 mieszkania o łącznej powierzchni użytkowej około 4500 m kw. (od 32 do 74 m kw.) oraz 98 miejsc parkingowych. Budynki składają się z 6 kondygnacji nadziemnych oraz piwnic. Zaprojektowano infrastrukturę towarzyszącą: plac zabaw, tereny zielone przeznaczone do rekreacji, stojaki na rowery, parking podziemny i nadziemny.  W najbliższej odległości zlokalizowane są: sklepy spożywcze, przedszkole, szkoła podstawowa, szkoła średnia, przystanki komunikacji, punkty usługowe, boiska sportowe i tereny rekreacji.

Nowe bloki przy ul. Mieszka I w Pleszewie.

2021 rok to również rozpoczęcie kapitalnego remontu kamienicy w centrum miasta – przy ulicy Sienkiewicza 35. Po zakończeniu prac oddanych zostało 9 mieszkań (od 30 do 53 m kw.) pod wynajem. Na dziedzińcu tego budynku już planowana jest budowa kolejnego obiektu  – zapewniającego 12 mieszkań wraz z dwunastoma garażami. Podobne przeznaczenie ma kamienica na 13 mieszkań zbudowana przy ulicy Podgórnej w miejscu dawnego budynku. Nowe mieszkania w centrum, w liczbie 21 lokali powstały również przy ulicy Bogusza w miejscu dawnego domu kultury. To mieszkania komunalne z wykończeniem „pod klucz” i garażem podziemnym oraz lokalami usługowymi.

Nowy budynek przy ul. Bogusza z lokalami mieszkalnymi w miejscu dawnego domu kultury w Pleszewie.

Warto dodać, że w Pleszewie bardzo aktywni są prywatni deweloperzy. Oprócz dużych budynków wielorodzinnych oddanych przy ulicy Kazimierza Wielkiego oraz Malińskiej, bardzo duże osiedla powstają w południowo – zachodniej części miasta.

Widok na nowy budynek wielorodzinny w centrum

Tu znajdziesz informacje:

Pleszewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp.  z o.o.
63-300 Pleszew, ul. Malinie 6/25
Tel. 62 742 83 65
https://ptbs.pleszew.pl

Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko – Własnościowa w Pleszewie
63-300 Pleszew, ul. M. Reja 5A,
Tel. 62 5080944
http://smlwpleszew.pl/

Dodatkowo: oferty mieszkań znajdują się również na portalach ogłoszeniowych oraz w prasie lokalnej.