Na zdjęciu widać busik

Rok funkcjonowania i rekord pasażerów!

W marcu tego roku kompaktowymi busikami miejskimi podróżowało aż 6 tys. pasażerów. To rekord. – To świetny wynik, który osiągnęliśmy dokładnie w rok po uruchomieniu nowej linii PL – cieszy się burmistrz Arkadiusz Ptak.

Przypomnijmy, że nowa komunikacja miejska ruszyła 1 kwietnia 2021 r. I mimo trwającej pandemii przyjęła się wśród mieszkańców doskonale. Dwa małe autobusy oznaczone jako PL1 i PL2 okrążają pętlowo całe miasto wraz z Zieloną Łąką. Ich kompaktowość, częstotliwość kursów i symboliczna cena biletów – to ogromne atuty, które doceniają zwłaszcza seniorzy i uczniowie dojeżdżający do szkół. – W pierwszym miesiącu funkcjonowania mieliśmy 2 tys. pasażerów. Po roku jest ich 6 tys. miesięcznie. Bardzo się cieszę – mówi burmistrz Arkadiusz Ptak.

Samorząd cały czas pracuje nad udogodnieniami dla pasażerów w funkcjonowaniu linii. Niedawno – na prośby mieszkańców – została powiększona o 12 nowych przystanków. Teraz sztab specjalistów pracuje nad tym, by linię wydłużyć i objąć podpleszewskie wsie, gdzie nie dociera żadna komunikacja miejska.

Na zdjęciu widać busik miejski na tle sklepów na rynku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *