Na zdjęciu widać wizualizację szkoły w Lenartowicach

Ruszyła rozbudowa szkoły w Lenartowicach

Pleszew: Rozbudowują szkołę  

Będzie osiem dodatkowych sal lekcyjnych, bo i dzieci w tej szkole przybywa. Rozpoczął się drugi etap rozbudowy szkoły w podpleszewskich Lenartowicach, która stanie się jedną z najnowocześniejszych szkół w gminie.

Zespół Szkół w Lenartowicach to jedna z trzech wiejskich szkół prowadzonych przez Miasto i Gminę Pleszew. Uczęszcza tu ok. 230 dzieci z kilku okolicznych miejscowości: Lenartowic, Rokutowa, Zawidowic, Zawad, Grodziska i Sulęcina. Przewiduje się, że w przyszłym roku szkolnym uczniów przybędzie z uwagi na wciąż rozbudowujące się osiedle domów jednorodzinnych. Jest więc potrzeba nie tylko remontu, ale i rozbudowy. Samorząd już w ubiegłym roku wyremontował najstarszy budynek szkoły, gdzie zlokalizowane jest przedszkole, biblioteka oraz administracja za kwotę ponad 1,1 mln zł.

Kolejne 6 mln pochłonie drugi etap modernizacji, który właśnie się rozpoczął. Obejmuje rozbudowę szkoły o kolejne skrzydło, w którym na dwóch kondygnacjach powstanie osiem nowych sal lekcyjnych. Wszystkie oczywiście zostaną wyposażone w meble i pomoce dydaktyczne. Budowa potrwa około roku. Ale to jeszcze nie koniec. Ostatnim etapem „rewolucji” ma być budowa hali sportowej wraz z łącznikiem.

Co ciekawe, cała szkoła zostanie także wyposażona w innowacyjną bezkanałową instalację do oczyszczania powietrza opracowaną przez pleszewską firmę STROPEX. Będzie więc zdrowo i ekonomicznie, ponieważ instalacja ma znacznie obniżyć koszty ogrzewania.

Na modernizację szkoły, która stanie się najnowocześniejszym obiektem oświaty w gminie Pleszew, samorząd pozyskał dofinansowanie w kwocie 3 mln zł Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Na zdjęciu widać plac budowy i materiały budowlane

Na zdjęciu widać wizualizację szkoły w Lenartowicach

Autor wizualizacji: Wiekiera Architekci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *