Na zdjęciu widac ulicę i usytuowane przy niej domy

Rozpoczyna się remont ul. Kossaka i przyległych

Jest ich sześć i wszystkie bez wyjazdu. To będzie trudny logistycznie remont. Prace na tzw. „ślepych” ulicach na Osiedlu Jordanowskim ruszyły i potrwają do końca roku.

To jedna z największych tegorocznych drogowych inwestycji w mieście, ale najtrudniejsza logistycznie. Na Osiedlu Jordanowskim rozpoczął się remont sieci dróg – głównej ul. Kossaka i pięciu przyległych: Makowskiego, Gierymskiego, Chełmońskiego, Witkiewicza i Grottgera. Wymieniana będzie nawierzchnia, powstaną chodniki, będzie kanalizacja deszczowa, a dodatkowo zmodernizowana zostanie sieć wodno-kanalizacyjna.

Niestety to będzie dość uciążliwy remont dla samych mieszkańców, ponieważ wszystkie ulice mają jeden wjazd i wyjazd czyli są tzw. „ślepe”.  – Wszystkie samochody z sześciu ulic wyjeżdżają jednym skrzyżowaniem na drogę powiatową. Będziemy prace wykonywać na pewno etapami, by remont jak najmniej dokuczał mieszkańcom – tłumaczy burmistrz Arkadiusz Ptak.

Na ulice już wjechały koparki, a załoga Przedsiębiorstwa Komunalnego rozpoczęła modernizację sieci wodno-kanalizacyjnej. Roboty związane z nawierzchnią rozpoczną się w czerwcu. Łącznie do remontu jest ponad 770 m dróg. Koszt to niemal 2,4 mln zł, z czego 70 tys. pochłonie modernizacja sieci wod.-kan.

Na zdjęciu widac ulicę i usytuowane przy niej domy

Na zdjęciu widac ulicę i usytuowane przy niej domy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *