dzieci korzystające z interaktywnej podłogi, która pomaga w sprawniejszym przyswajaniu wiedzy

Szkoły coraz bardziej nowoczesne

Szkoły w Mieście i Gminie Pleszew stają się coraz bardziej nowoczesne. Nowe pomoce dydaktyczne, interaktywne programy i ćwiczenia aktywizują dzieci i pomagają w nabywaniu nowych umiejętności.

Uczniowie szkół z terenu Miasta i Gminy Pleszew mogą cieszyć się coraz nowszym wyposażeniem sal lekcyjnych i nowoczesnymi sposobami nauczania. Pomagają im w tym pomoce dydaktyczne, w które zaopatrywane są szkoły. Mowa m.in. o tablicach i podłogach interaktywnych oraz specjalnych programach, które wspomagają pracę również z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Nowe pomoce dydaktyczne są wykorzystywane podczas realizacji zajęć specjalistycznych i pracy z całym zespołem klasowym – tłumaczy Izabela Świątek, odpowiedzialna w gminie za oświatę.

Podłogi i tablice interaktywne wspomagają pracę z uczniami indywidualnie, jak również w małych grupach. Ćwiczenia wpływają na rozwój logicznego myślenia oraz poprawiają sprawność fizyczną. Są przy tym niezwykle atrakcyjne, dzięki czemu uczniowie chętnie uczestniczą w zajęciach. W ostatnim czasie nowocześniejsze stały się szkoły w Kowalewie oraz w Taczanowie Drugim, gdzie dzieci już aktywnie uczestniczą w zajęciach z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu, który pozwala im na sprawniejsze przyswajanie wiedzy.

dzieci korzystające z interaktywnej podłogi, która pomaga w sprawniejszym przyswajaniu wiedzy
dziecko korzystające z interaktywnej tablicy, która pomaga w przyswajaniu wiedzy
uczniowie szkół korzystający z nowoczesnego sprzętu pomagającego w sprawniejszym przyswajaniu wiedzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *