Cztery inwestycje mieszkaniowe powstające obecnie w Pleszewie. Pierwsza u zbiegu ulic Mieszka I - Poniatowskiego - Warneńczyka, druga u zbiegu ulic Poznańskiej i Bogusza, trzecia przy ul. Podgórnej, a czwarta przy ul. Sienkiewicza

Budowa 135 mieszkań wchodzi w decydujący etap

Miasto i Gmina Pleszew równolegle realizuje cztery inwestycje mieszkaniowe w mieście. Teraz budowy wchodzą w decydujący etap. Łączny koszt inwestycji to ponad 45 mln zł.

Samorząd Miasta i Gminy Pleszew sumiennie realizuje politykę mieszkaniową, która zakłada, że w najbliższych latach ma powstać ponad 150 lokali mieszkalnych w różnych częściach miasta, w różnych formach własności. W decydujący etap weszła budowa 135 mieszkań u zbiegu ulic Mieszka I, Poniatowskiego i Warneńczyka, u zbiegu ulic Poznańskiej i Bogusza, przy ul. Podgórnej i przy ul. Sienkiewicza.

Budynek przy ul. Mieszka I obejmował będzie 92 mieszkania z kredytem w czynszu z możliwością dojścia do własności po minimum 5 latach. Nabór chętnych na te mieszkania wg regulaminu zakończył się już we wrześniu 2021 r. Podpisane zostały umowy partycypacyjne. Inwestycja realizowana jest przez MiG Pleszew, PTBS Pleszew z dotacją z Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa i partycypacji przyszłych mieszkańców.

U zbiegu ulic Poznańskiej i Bogusza powstaje budynek, w którym docelowo znajdować się będzie 21 lokali mieszkalnych na wynajem o powierzchni od 25 do 83 m2. Budynek będzie posiadał również garaż podziemny, a także lokale użytkowe na parterze o powierzchni od 87 do 202 m2. Nabór najemców odbędzie się w maju według kryteriów uchwały Rady Miejskiej określającej zasady wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy. Inwestycja finansowana jest z budżetu MiG Pleszew oraz dotacji z BGK w kwocie ok. 8 mln zł.

Przy ul. Podgórnej powstaje budynek, w którym mieścić się będzie 13 lokali na wynajem. Będą to mieszkania komunalne o podwyższonym standardzie wykończone „pod klucz”. Na tą inwestycję pozyskane zostały środki z Banku Gospodarstwa Krajowego.

W kamienicy przy ul. Sienkiewicza powstaje natomiast 9 lokali mieszkalnych na wynajem. W przyszłości, jeśli będą na to pieniądze, na dziedzińcu zbudujemy drugi budynek – informuje burmistrz Miasta i Gminy Pleszew Arkadiusz Ptak.

Samorząd udostępnia także swoje tereny pod budowę mieszkań innym inwestorom. Sprzedane zostały grunty pod zabudowę wielorodzinną przy ul. 70 Pułku Piechoty, gdzie powstało 50 mieszkań oraz przy ul. Horoszkiewicza, gdzie zbudowano 8 budynków w zabudowie szeregowej – informuje burmistrz Ptak.

Łączny koszt inwestycji mieszkaniowych realizowanych przez MiG Pleszew oraz PTBS to ponad 45 milionów złotych.

Cztery inwestycje mieszkaniowe powstające obecnie w Pleszewie. Pierwsza u zbiegu ulic Mieszka I - Poniatowskiego - Warneńczyka, druga u zbiegu ulic Poznańskiej i Bogusza, trzecia przy ul. Podgórnej, a czwarta przy ul. Sienkiewicza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *