Budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią w Taczanowie Drugim z koparką usytuowaną na środku działki.

Ruszyła pierwsza inwestycja tego roku

Na plac budowy pierwszej tegorocznej inwestycji wjechał sprzęt. Efektem prac ma być nowe boisko w Taczanowie Drugim. To duże udogodnienie dla młodych mieszkańców.

Inwestycyjny budżet na 2024 rok ustalono na kwotę ponad 40 mln złotych. W jego ramach zaplanowano kilka dużych inwestycji, ale również mniejsze dotyczące nie tylko samego Pleszewa, ale wszystkich miejscowości znajdujących się na terenie gminy. Właśnie ruszyła pierwsza z inwestycji zaplanowanych na ten rok.

Startuje pierwsza inwestycja 2024 r. To budowa boiska sportowego ze sztuczną nawierzchnią w Taczanowie Drugim – informuje Arkadiusz Ptak, Burmistrz MiG Pleszew. Będzie się znajdować w pobliżu taczanowskich bloków, by aktywizować najmłodszych. Płyta boiska będzie miała wymiary 36,4×23,4 m. Nawierzchnia zostanie wykonana z trawy syntetycznej. Całość okalać  będą piłkochwyty. Uzupełnieniem terenu będzie 14 nowych lip drobnolistnych, a do tego ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery i psi pakiet – wylicza Anna Bogacz, rzecznik prasowy pleszewskiego magistratu.

Koszt inwestycji to 698 tys. zł z dofinansowaniem z Lokalnej Grupy Działania “Wspólnie dla Przyszłości” w kwocie 133 tys. zł w ramach PROW.

Budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią w Taczanowie Drugim z koparką usytuowaną na środku działki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *