Przecinanie wstęgi podczas otwarcia parkingu typu Park&Ride przy ul. Ogrodowej w Pleszewie.

Ponad 200 nowych miejsc parkingowych w centrum

Nowy parking pomiędzy ulicami Ogrodową a Targową w Pleszewie został otwarty. Kierowcy mają do dyspozycji ponad 200 bezpłatnych miejsc. Są także stojaki na rowery, elementy małej architektury i mnóstwo zieleni.

Parking typu Park&Ride w samym centrum miasta na dawnych terenach pokolejowych to długo wyczekiwana inwestycja przez mieszkańców i przyjeżdżających do Pleszewa. Obejmuje ponad 200 miejsc postojowych dla aut, stojaki na rowery, elementy małej architektury oraz mnóstwo zieleni, która zasilana jest przez system nawadniający pobierający wodę z dużego zbiornika na deszczówkę umiejscowionego pod parkingiem.

Na parking przeznaczono dawny teren przeładunkowy, który od dłuższego czasu był niezagospodarowany. Prace pozwoliły na uporządkowanie terenu i dopełnienie rewitalizacji terenów pokolejowych. Parking jest wykończeniem tortu, bo wisienką na torcie będzie Compact Lab Pleszew, czyli wielofunkcyjne centrum rozwoju, które już niedługo powstanie w sąsiedztwie  – podsumował inwestycję Arkadiusz Ptak – Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew.

Otwarcia parkingu dokonał Burmistrz MiG Pleszew wraz z zastępcami w towarzystwie parlamentarzystów, radnych Rady Miejskiej, wykonawców, projektantów, przedstawicieli mediów i zaproszonych gości.

Na budowę wszystkich trzech parkingów P&R w Mieście i Gminie Pleszew, czyli parkingu przy ul. Ogrodowej, przy Cmentarzu Komunalnym oraz przy stacji kolejowej w Kowalewie samorząd pozyskał dofinansowanie z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *