Wyremontowany peron 1 przy stacji kolejowej PKP w Kowalewie.

Peron 1 wyremontowany!

Można już korzystać z peronu 1 na stacji kolejowej w Kowalewie. Spółka zakończyła prace związane z modernizacją. Jest dużo udogodnień dla podróżujących. Pojawiły się także ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami.

Na stacji kolejowej w Kowalewie przy budynku dworca odbył się briefing prasowy organizowany przez PKP PLK S.A. – Zakład w Ostrowie Wlkp. Inwestorzy przekazali najważniejsze informacje dotyczące zakończonej inwestycji – peronu 1 na stacji kolejowej w Kowalewie (stacja Pleszew). Do najważniejszych zmian należy podwyższenie peronu, dzięki któremu wsiadanie do pociągu jest łatwiejsze. Ponadto nowa nawierzchnia posiada elementy antypoślizgowe, ułatwienia dla niewidomych w postaci wypukłej faktury, a całości dopełniają nowe ławki, wiata, gabloty informacyjne oraz oświetlenie typu LED.

Remont peronu wpisuje się w szerszą strategię, którą realizujemy, by ułatwić naszym mieszkańcom podróżowanie koleją – komentuje Arkadiusz Ptak, Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew. Celem poprawy komfortu podróżowania samorząd Miasta i Gminy Pleszew zbudował parking za ok. 2 mln zł przeznaczony dla osób, które dojeżdżają pociągiem do pracy, np. do Poznania, czy Ostrowa Wlkp. Udostępniony kierowcom ma zostać również teren po drugiej stronie budynku dworca.

W przyszłości planowane są kolejne prace przy stacji kolejowej. Przed budynkiem dworca powstanie wyspa oraz uporządkowany zostanie teren, a od 1 stycznia 2024 r. na przystanek autobusowy dojeżdżać będą pleszewskie busiki. Remontu ma się doczekać również sam budynek dworca. Właściciel, którym jest Spółka PKP S.A. poinformował, że inwestycja planowana jest w ramach kolejnej edycji Programu Inwestycji Dworcowych 2024-2030.

Otwarcie peronu 1 przy stacji kolejowej w Kowalewie po remoncie.

Wyremontowany peron 1 przy stacji kolejowej PKP w Kowalewie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *