Nowy budynek mieszkalny przy ul. Podgórnej w Pleszewie.

Kolejne mieszkania czekają na lokatorów

Zakończyła się budowa kolejnego budynku mieszkalnego w Pleszewie realizowana przez samorząd. Przy ulicy Podgórnej powstało 13 mieszkań komunalnych na wynajem. Rozpoczął się nabór lokatorów. Chętni mogą się zgłaszać do Pleszewskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Samorząd Miasta i Gminy Pleszew prowadzi politykę mieszkaniową, która zakłada, że nowe budynki mieszkalne powstają w centrum miasta lub w miejscach po wyburzonych budynkach, aby uniknąć rozlewania się tkanki miejskiej. W ten sposób kolejnych 13 mieszkań wzbogaciło zasób mieszkań komunalnych w Pleszewie. Nowy budynek przy ul. Podgórnej powstał w miejscu, gdzie wyburzono stary. Znajduje się w nim 12 lokali komunalnych na wynajem oraz 1 mieszkanie z odrębnym wejściem dostosowane do osoby niepełnosprawnej, na które nabór będzie prowadzony według kryteriów rządowego programu „Za życiem”.

Lokale usytuowane są na trzech kondygnacjach, a ich powierzchnia wynosi od 27 do 60 m2. Są to mieszkania 2,3,4,5 i 6-osobowe z aneksem kuchennym, łazienką i korytarzem o jednym, dwóch lub trzech pokojach. Ponadto na zewnątrz zostały zbudowany budynek gospodarczy z komórkami przypisanymi do każdego z mieszkań. Oprócz tego uporządkowany został teren, powstał parking, chodniki i nowe nasadzenia. Stawka czynszu obowiązująca w tym budynku to 15 zł/m2 nie wliczając w to mediów, czyli opłat za ogrzewanie, wodę i prąd. Chętni do wynajmu mogą zgłaszać się już do Pleszewskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Nabór najemców potrwa do 14 października – informuje Arkadiusz Ptak, Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew.

Koszt inwestycji przy ul. Podgórnej to niemal 3,1 mln złotych, z czego ponad 2 mln złotych to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Dopłat. Budynek przy ul. Podgórnej to kolejna inwestycja mieszkaniowa oddana w ostatnim czasie w Pleszewie. Wcześniej zakończyła się budowa dwóch bloków przy ul. Mieszka I, a niebawem najemcy odbiorą klucze do mieszkań w budynku przy ul. Bogusza oraz ul. Sienkiewicza.

Nowy budynek mieszkalny przy ul. Podgórnej w Pleszewie.

Nowy budynek mieszkalny przy ul. Podgórnej w Pleszewie.

Nowy budynek mieszkalny przy ul. Podgórnej w Pleszewie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *