pracownia terminalowo-jezykowa z 24 stanowiskami dla uczniów i dla nauczyciela, w pełni wyposażona, z kolorowymi pufami i mapą kompaktowego Pleszewa na ścianie

Nowoczesne pracownie językowe w szkołach

Niespodzianka czekała na uczniów czterech szkół, którzy rozpoczęli nowy rok szkolny. W placówkach pojawiły się pracownie terminalowo-językowe. Są nowoczesne, w pełni zintegrowane i ułatwiają pracę.

Nowe pracownie pojawiły się w pierwszej kolejności w ZSP w Kowalewie, ZSP nr 1, ZSP nr 2 oraz ZSP nr 3 w Pleszewie. Są wyposażone w 24 stanowiska dla uczniów oraz jedno dla nauczyciela. Są to terminale, które nie wymagają żadnych komponentów, łączą się z serwerem i są bezpieczne dzięki temu, że nie przechowują żadnych danych. W porównaniu ze zwykłymi komputerami, zużywają o wiele mniej energii, miejsca, a także nie hałasują, co zwiększa komfort pracy. – Taka pracownia to także ogromne ułatwienie dla dzieci ukraińskich, którzy uczą się zarówno języka polskiego, jak i innych obcych – mówi Izabela Świątek, zastępca burmistrza.

Stanowiska zostały kompletnie wyposażone i utrzymane w podobnej stylistyce. Jest kolorowo, nowocześnie i edukacyjnie. W każdej z sal pojawiła się duża mapa Pleszewa, na której znajdują się najważniejsze obiekty w mieście: żłobki i przedszkola, szkoły, instytucje kultury, miejsca rekreacji czy obiekty sportowe. Dzięki temu dzieci będą mogły poznawać swoją najbliższą okolicę. Chcemy ułatwić zarówno dzieciom jak i nauczycielom pracę i sprawić, że będzie ona przyjemniejsza. Poza tym uświadamiamy najmłodszym ideę miasta 15-mintowego, że wszędzie mogą dotrzeć zaledwie w kwadrans od swojego miejsca zamieszkania różnymi środkami lokomocji – dodaje Izabela Świątek. W przyszłym roku planowane są pracownie w pozostałych szkołach prowadzonych przez samorząd, w zależności od możliwości finansowych.

pracownia terminalowo-jezykowa z 24 stanowiskami dla uczniów i dla nauczyciela, w pełni wyposażona, z kolorowymi pufami i mapą kompaktowego Pleszewa na ścianie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *