remont pomieszczeń w kinie Hel w Pleszewie

Kino przechodzi metamorfozę

Trwa generalny remont pomieszczeń w kinie Hel. Zmieni się ich układ, wygląd oraz powstaną nowe przestrzenie. Wszystko będzie dostosowane do osób z niepełnosprawnościami.

Pleszewskie Kino Hel przechodzi kolejną metamorfozę. Po remoncie sali kinowej, która otrzymała nowy, nowoczesny wygląd, przyszedł czas na pomieszczenia  socjalne, strefę widza, a także sanitariaty. Trwają prace nad pomieszczeniami, które będą pełniły funkcję toalet, w zamian za te, które istnieją w kinie do tej pory. Sanitariaty w nowej lokalizacji będą w całości dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Remont obejmuje wykonanie robót rozbiórkowych, a także prac murowych, wykonanie posadzek, tynków i nowych instalacji. Liczymy na to, że remont potrwa około trzech miesięcy – komentuje dyrektor Domu Kultury, który zarządza kinem.

W kolejnym etapie zaplanowano przeniesienie wejścia do kina, zmianę lokalizacji kas oraz stworzenie kawiarni, która prowadzona będzie przez podmiot zewnętrzny. Będzie ona dostępna dla klientów niezależnie od godzin otwarcia kina. Na remont pozyskano dofinansowanie z programu Kulisy Kultury.

Nowe pomieszczenia w kinie Hel przechodzące remont

remont pomieszczeń w kinie Hel w Pleszewie

częściowo położone płytki na ścianę w remontowanym kinie Hel w Pleszewie

Remont pomieszczeń w kinie Hel w Pleszewie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *