widok na parking przy Cmentarzu Komunalnym z lotu ptaka

Parking typu P&R gotowy

W Mieście i Gminie Pleszew trwa budowa bezpłatnych parkingów typu Park&Ride, czyli parkuj i jedź. Pierwszy z trzech jest już gotowy. To ważny punkt dla mieszkańców Pleszewa.

Samorząd Miasta i Gminy Pleszew buduje nowe, darmowe parkingi. Łącznie na ponad 350 miejsc postojowych. Zakończyła się budowa jednego z nich, zlokalizowanego w ważnym miejscu dla mieszkańców i przyjezdnych. To parking przy Cmentarzu Komunalnym – przy ul. Piaski w Pleszewie. Powstało tam 86 miejsc parkingowych. wykonane zostały prace związane z nawierzchnią, odwodnienie parkingu, a także jego oznakowanie. Na nowym parkingu powstało również niewielkie rondo, które wkrótce zostanie obsadzone drzewami i zielenią. Z komentarzami, czy rondo było tam potrzebne, proszę się wstrzymać do 1 listopada. Dzień Wszystkich Świętych rozwieje wątpliwości. Będzie bezpiecznie – i dla pieszych i dla kierowców – tłumaczy burmistrz Arkadiusz Ptak.

Oprócz parkingu przy cmentarzu, zbudowane zostaną jeszcze dwa duże parkingi – jeden w Pleszewie, między ulicami Ogrodową i Targową na ponad 200 miejsc postojowych oraz przy stacji kolejowej PKP w Kowalewie na 65 miejsc postojowych. Tam również powstaną stacje ładowania pojazdów elektrycznych, miejsca chwilowego odpoczynku, miejsca dla rowerów oraz mnóstwo zieleni.

Link do filmu z Cmentarza Komunalnego z lotu ptaka:
https://fb.watch/fhFgqBC7yC/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *