Wyremontowane ulice w Pleszewie na Osiedlu Wokół Wieży

Największa inwestycja w Pleszewie zakończona

Zakończyły się prace związane z największą inwestycją drogową w Pleszewie. Obejmowała on sześć ulic na Osiedlu Jordanowskim. Choć mieszkańcy musieli zmagać się z pewnymi trudnościami, teraz mogą cieszyć się nową nawierzchnią i chodnikami.

Remont ulic na Osiedlu Jordanowskim to największa inwestycja drogowa realizowana w 2022r. przez samorząd Miasta i Gminy Pleszew. Obejmował on ulicę Kossaka oraz pięć ulic do niej przyległych: Makowskiego, Gierymskiego, Chełmońskiego, Witkiewicza i Grottgera. Zakończyła się największa inwestycja na gminnych drogach w tym roku. Łącznie to ponad 770 metrów dróg, które zyskały m.in. nową nawierzchnię – informuje burmistrz Miasta i Gminy Pleszew Arkadiusz Ptak.

Na zmodernizowanych ulicach powstała nowa nawierzchnia, pojawiły się chodniki, zmodernizowana została także sieć wodno-kanalizacyjna. Dla poprawy bezpieczeństwa mieszkańców i nie tylko powstał próg zwalniający oraz wyniesione przejście dla pieszych na wjeździe z ul. Prokopowskiej. Remont podzielony był na etapy. W pierwszym Przedsiębiorstwo Komunalne wykonało modernizację sieci. Właściciele nieruchomości podłączali także swoje posesje do kanalizacji deszczowej. W kolejnym etapie wykonano prace związane z nawierzchnią.

Koszt inwestycji to niemal 2,4 miliona złotych, z czego 70 tysięcy wyniosła sama modernizacja sieci wodno-kanalizacyjnej.

Wyremontowane ulice w Pleszewie na Osiedlu Wokół Wieży oraz wyniesione przejście dla pieszych

Wyremontowane ulice w Pleszewie na Osiedlu Wokół Wieży oraz próg zwalniajacy

Wyremontowane ulice w Pleszewie na Osiedlu Wokół Wieży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *