otwarty deptak oraz ścieżka rowerowa pomiędzy ulicami Sienkiewicza a Targową w Pleszewie

Nowa sieć ścieżek i deptak już otwarte

Samorząd Miasta i Gminy Pleszew od kilku lat realizuje koncepcję sieci dróg rowerowych w mieście. Ostatnie miesiące 2022 roku były bardzo intensywne pod względem budowy nowych ścieżek rowerowych. Powstał także pełen zieleni deptak dla pieszych.

W ramach koncepcji sieci dróg rowerowych w Pleszewie powstają nowe ścieżki, które docelowo mają pozwolić na bezpieczne okrążenie całego miasta i dotrzeć do najważniejszych lokalizacji. W ostatnim czasie zakończyła się budowa ścieżki prowadzącej wzdłuż płynącego pod ziemią Neru pomiędzy ulicami Sienkiewicza a Targową. Ścieżka ta łączy się ze ścieżką prowadzącą do ul. Lipowej, a także w drugą stronę ze ścieżką na Rondzie 2020 roku. Równolegle do ścieżki biegnie deptak dla pieszych z miejscami chwilowego odpoczynku. Mieszkańcy mogą już korzystać z deptaku i ścieżki od ul. Sienkiewicza do ul. Targowej. Jeszcze jest trochę ponuro, ale wiosną drzewa i krzewy się zazielenią i będzie pięknie – tłumaczy Arkadiusz Ptak, burmistrz Miasta i Gminy Pleszew. Koszt budowy ścieżki i deptaku to ponad 1,5 mln zł.

Wzdłuż całego terenu pojawiła się już roślinność. Posadzonych zostało 90 drzew – klonów, jarząbów, buków pospolitych i śliw oraz ponad 2100 krzewów – grabów i buków pospolitych, cisów, dereni, tawuł czy forsycji. Całość dopełniać będzie zieleń nasadzona na powstającym w sąsiedztwie ścieżki parkingu typu Park&Ride na ponad 200 miejsc postojowych. Na zrewitalizowanym terenie powstanie również miejskie laboratorium, czyli Compact Lab Pleszew.

W ramach koncepcji w ostatnim czasie powstała również ścieżka rowerowa biegnąca wzdłuż ulicy Wierzbowej i Szpitalnej i łącząca się z ul. Lipową. Można nią bezpiecznie dojechać m.in. do pleszewskiego szpitala. Koszt budowy to ponad 1,4 mln zł.

Deptak i ścieżka rowerowa pomiędzy ulicami Sienkiewicza a Targową w Pleszewie

Stacja naprawy rowerów na ścieżce rowerowej pomiędzy ulicami Sienkiewicza a Targową w Pleszewie

otwarty deptak oraz ścieżka rowerowa pomiędzy ulicami Sienkiewicza a Targową w Pleszewie

Przejście i przejazd dla rowerów przy nowych ścieżkach pomiędzy ulicami Sienkiewicza a Targową w Pleszewie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *