Szkolenie w ramach programu Laboratoria Przyszłości w szkołach MiG Pleszew

W szkołach zdobywają kompetencje przyszłości

Uczą się, rozwijają, szkolą i pracują na nowym sprzęcie. Dzięki projektowi „Laboratoria Przyszłości” uczniowie szkół z terenu Miasta i Gminy Pleszew nabywają kompetencje przyszłości. Mieli nawet okazję ćwiczyć pod okiem wykwalifikowanych edukatorów.

Rządowy projekt „Laboratoria Przyszłości” ma na celu stworzenie nowoczesnej szkoły, która będzie pomagać uczniom w odkrywaniu i rozwijaniu ich talentów oraz zainteresowań. W jego ramach do szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Pleszew dotarł nowoczesny sprzęt, który ma budować wśród uczniów kompetencje przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach projektu w Zespole Szkół Publicznych w Taczanowie zjawili się wyszkoleni edukatorzy z „Laboratoriów Przyszłości”. Przeprowadzili z uczniami wiele zajęć warsztatowych z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu. Dzieci pracowały m.in. na drukarce 3D oraz uczyły się programować przy pomocy zestawów klocków LEGO SPIKE PRIME.

Dzięki pracy na takim sprzęcie dzieci i młodzież mogą zdobywać nowe, bardzo potrzebne umiejętności poprzez zabawę, eksperymentowanie i wykorzystywanie zdobytej wiedzy w praktyce. Ma ich to przygotować do pracy w zawodach, które w przyszłości mają mieć kluczowe znaczenie na rynku pracy – tłumaczy Izabela Świątek, zastępca burmistrza MiG Pleszew.

Uczniowie szkolący się w ramach programu Laboratoria Przyszłości

Szkolenie w ramach programu Laboratoria Przyszłości w szkołach MiG Pleszew

Szkolenie w ramach programu Laboratoria Przyszłości w szkołach MiG Pleszew

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *