Wyremontowane drogi, chodniki i parkingi na Osiedlu Wojska Polskiego w Pleszewie.

Koniec prac na Osiedlu Wojska Polskiego

Zakończyły się prace związane z przebudową dróg na Osiedlu Wojska Polskiego. Wykonywane były etapami, aby umożliwić mieszkańcom dostęp do bloków. Pozostała ostatnia część, czyli nowe, liczne nasadzenia oraz elementy małej architektury.

Na Osiedlu Wojska Polskiego trwały prace związane z przebudową dróg wewnętrznych pomiędzy blokami dawnego osiedla wojskowego. W pierwszym etapie wykonane zostały roboty podziemne, podczas których starą kanalizację przebudowano i rozdzielono na sanitarną i deszczową. W kolejnym etapie zmodernizowano chodniki oraz istniejące miejsca parkingowe. Odtworzono także nawierzchnię dróg wewnętrznych. Prace postępowały stopniowo tak, by zapewnić mieszkańcom dostęp do bloków. Z uwagi na zapewnienie mieszkańcom dojazdu do bloków, nie można było wykonywać robót związanych z odtwarzaniem dróg i parkingów od razu, a etapami – wyjaśnia Anna Skibińska, kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej UMiG Pleszew.

To jednak nie koniec prac na osiedlu. Jak zapowiadają władze miasta, jesienią pojawi się zieleń oraz elementy małej architektury, by dopełnić całości. Prace związane z przebudową zakończyły się, jednak została moja ulubiona część, czyli zieleń. Będą także ławki, kosze na śmieci i psie pakiety – informuje Arkadiusz Ptak, burmistrz Pleszewa. W sumie na terenie osiedla posadzonych zostanie ok. 50 drzew takich jak lipy, kasztanowce, platany i klony oraz ponad 1000 krzewów.

Środki na ten cel samorząd Miasta i Gminy Pleszew pozyskał z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w ramach Programu „Błękitno-zielone inicjatywy dla Wielkopolski” w wysokości 100.000 złotych.

Wyremontowane drogi, chodniki i parkingi na Osiedlu Wojska Polskiego w Pleszewie.
Skwer na wyremontowanym osiedlu Wojska Polskiego w Pleszewie.
Wyremontowane chodniki i parkingi na Osiedlu Wojska Polskiego w Pleszewie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *