Stojaki na rowery, oznaczone logotypami miasta stojące przy Parku Wodnym "Planty".

Coraz więcej miejsc dla rowerów

W Pleszewie systematycznie przybywa miejsc dla jednośladów. Pojawiają się nowe drogi rowerowe, a co za tym idzie, stojaki na rowery. W ostatnim czasie powiększył się parking przy Parku Wodnym „Planty”, nowe stojaki pojawiły się również przy ul. Ogrodowej.

Pleszew to miasto kompaktowe, w którym wszystko, co jest potrzebne do życia znajduje się na wyciągnięcie ręki. W związku z tym mieszkańcy zachęcani są do rezygnacji z aut na rzecz rowerów, pieszych wędrówek czy komunikacji miejskiej. Władze Miasta i Gminy Pleszew dbają o rozwój infrastruktury rowerowej i budowę nowych ścieżek, z których chętnie korzystają miłośnicy jednośladów. A tych w Pleszewie nie brakuje.

W mieście częstymi użytkownikami ruchu drogowego są rowerzyści. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom, a także próbując zachęcić większą liczbę mieszkańców do rowerowych podróży, konieczne jest wprowadzanie udogodnień. Są nimi np. stojaki na rowery. W ostatnim czasie kilka nowych pojawiło się przed Parkiem Wodnym „Planty”, gdzie wiele osób zostawia jednoślady, aby korzystać z pobliskiej infrastruktury sportowej.

Coraz więcej osób przemieszcza się po mieście rowerami, dlatego, aby ułatwić korzystanie z tego środka transportu, systematycznie wprowadzane są kolejne udogodnienia – w tym przypadku nowe stojaki no rowery, aby dla każdego wystarczyło miejsca do parkowania – informuje Jagoda Zydorek z Biura Prasowego UMiG w Pleszewie. Nowe stojaki, o które prosili sami mieszkańcy, pojawiły się również przy ul. Ogrodowej w okolicy nowego parkingu typu Park&Ride.

Stojaki na rowery, oznaczone logotypami miasta stojące przy Parku Wodnym "Planty".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *