Zdjęcie przedstawia budynek dworca kolejowego w Kowalewie - stacja Pleszew.

Wyczekiwany remont dworca możliwy

Na remont dworca kolejowego w Kowalewie mieszkańcy czekają od wielu lat. W tym czasie samorząd Miasta i Gminy Pleszew zdążył zbudować parking Park&Ride, rozpoczęła się także przebudowa peronu. Nadszedł czas na dworzec, który został ujęty w planie inwestycyjnym spółki PKP S.A.

Prace przy dworcu kolejowym w Kowalewie (stacja Pleszew) trwają już od dłuższego czasu. Po przejęciu terenów od spółki PKP samorząd Miasta i Gminy Pleszew zbudował w pobliżu budynku dworca parking typu Park&Ride na 65 miejsc postojowych wraz z wiatą na rowery oraz stanowiskiem do ładowania pojazdów elektrycznych. Niedawno rozpoczęła się także inwestycja spółki PKP – Zakład w Ostrowie Wlkp. związana z modernizacją peronu 1. Trwające prace wiążą się z pewnymi utrudnieniami dla podróżujących. Przebudowa ma zakończyć się w połowie września.

Zarówno o remont peronu jak i budynku dworca władze Pleszewa zabiegały od dawna. Naciskaliśmy na remont peronu. Naciskaliśmy na remont dworca. Wysyłaliśmy pisma argumentując, że na stacji w Kowalewie codziennie zatrzymuje się 28 pociągów. Pasażerowie muszą mieć zatem godne warunki oczekiwania na podróż. Kolejnym argumentem jest zagospodarowanie terenu wokół przez samorząd Miasta i Gminy Pleszew, czyli budowa parkingu. – informuje Arkadiusz Ptak, burmistrz MiG Pleszew.

Apele okazały się skuteczne. Jak informują przedstawiciele spółki PKP S.A., która jest właścicielem budynku dworca w Kowalewie, Pleszew znalazł się na liście podstawowej miast, w których dworce zostaną wyremontowane. Inwestycja planowana jest w ramach kolejnej edycji Programu Inwestycji Dworcowych 2024-2030, w której przebudowanych zostanie 150 budynków, a drugie tyle znalazło się na liście rezerwowej.

Zdjęcie przedstawia budynek dworca kolejowego w Kowalewie - stacja Pleszew.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *