Nowe logo Centrum Usług Społecznych w Pleszewie.

Koniec MGOPSu w Pleszewie

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pleszewie przestał istnieć. Przekształcił się natomiast w Centrum Usług Społecznych z szerszą ofertą. Choć miejsce i dotychczasowe usługi pozostają, wchodzi nowa jakość.

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pleszewie z dniem 1 stycznia przekształcił się w Centrum Usług Społecznych. To nowa jakość i odpowiedź na zmiany zachodzące w systemie społecznym  – informuje Izabela Świątek, zastępca burmistrza MiG Pleszew. Poza nazwą i logo CUS różnić się będzie od MGOPSu rodzajem świadczonych usług. Z poszerzonej oferty skorzystają wszyscy mieszkańcy, a nie tylko osoby mniej zamożne i zaradne.

Docelowo przekształcony ośrodek, który nadal funkcjonuje w tej samej lokalizacji i zachowuje usługi świadczone wcześniej, poszerzy swoją ofertę o cztery nowe rodzaje usług świadczonych dla społeczności lokalnej. Nowa oferta wprowadzona zostanie po przeanalizowaniu ankiet wypełnianych przez mieszkańców, ponieważ to oni decydują o tym, czego najbardziej potrzebują – informują przedstawiciele Centrum Usług Społecznych.

CUS powstał w ramach nowego projektu ,,Rozwój Wielkopolskiej Sieci Centrów Usług Społecznych”, do którego Pleszew przystąpił wraz z Regionalnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Poznaniu w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027.

Nowe logo Centrum Usług Społecznych w Pleszewie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *