Burmistrz MiG Pleszew na spotkaniu włoskiego komitetu z Carlosem Moreno w Rzymie.

Burmistrz spotkał się z Carlosem Moreno

Do wyjątkowego spotkania doszło w stolicy Włoch. Z Carlosem Moreno, twórcą idei miasta 15-minutowego spotkał się Burmistrz Pleszewa. Zaprezentował miasto podczas spotkania Komitetu Naukowego Krajowej Rady Architektów, Planistów, Architektów Krajobrazu i Konserwatorów Włoch.

Władze Pleszewa od kilku lat wdrażają w mieście założenia idei miasta 15-minutowego, która zakłada, że wszystko, co jest potrzebne do życia, znajduje się w zasięgu ręki. W myśl idei miasto można projektować w taki sposób, aby najważniejsze punkty powstawały w pobliżu centrum i dużych osiedli mieszkalnych, a nowe mieszkania sytuowane były w zasięgu najpotrzebniejszych instytucji i placówek. Twórcą tej idei jest profesor paryskiej Sorbony – Carlos Moreno, który podjął współpracę z władzami Pleszewa.

Okazją do spotkania Burmistrza Pleszewa z Moreno było zebranie Komitetu Naukowego Krajowej Rady Architektów, Planistów, Architektów Krajobrazu i Konserwatorów Włoch, którego Arkadiusz Ptak jest członkiem. Jestem członkiem komitetu jako jedyny przedstawiciel polskiego miasta, dlatego miałem ogromną przyjemność zaprezentować Pleszew w stolicy Włoch – komentuje Arkadiusz Ptak, Burmistrz MiG Pleszew.

Wśród członków komitetu są również naukowcy z Paryża, Barcelony, Mediolanu, Aten, Kolumbii, czy Brukseli. Ich uwagę zwróciły kwestie rozwoju małego polskiego miasta, jakim jest Pleszew. Zachodzące zmiany komentowali pozytywnie, ale i zaskoczeniem podkreślając, że takie małe miasto potrafi się rozwijać niekiedy lepiej niż inne podobne miasta europejskie.

Burmistrz MiG Pleszew na spotkaniu włoskiego komitetu z Carlosem Moreno w Rzymie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *