na zdjęciu widać koparki i sprzęt na placu budowy

Ruszyła budowa nowych mieszkań

21 lokali z podziemnym parkingiem i nowoczesną windą powstaje w centrum miasta. Są to mieszkania na wynajem o podwyższonym standardzie wykończenia. Prace mają potrwać około 1,5 roku.

Prace u zbiegu ulic Poznańskiej i Bogusza rozpoczęły się na początku 2022 roku od wyburzenia starych budynków- m.in. byłej siedziby domu kultury. Następnie rozstrzygnięto przetarg na budowę budynku. Wykonawcą została firma Rem-Bud z Jarocina, która już wcześniej budowała na terenie Pleszewa. Teraz ruszyła budowa nowoczesnego budynku, która ma potrwać do 2023 roku.

Budowa lokali na wynajem jest jednym z elementów polityki mieszkaniowej Miasta i Gminy Pleszew, która zakłada, że do końcu 2023 roku powstanie 150 nowych mieszkań. W mieście już realizowane są inwestycje takie jak budowa szeregowców czy mieszkań z opcją dojścia do własności. Budowa w centrum miasta wpisuje się w myśl idei miasta kompaktowego, która zakłada, że do najważniejszych miejsc w mieście można dostać się w maksymalnie 15 minut od miejsca zamieszkania.

W nowym budynku dostępnych będzie 21 lokali o powierzchni od 25 do 83 m2. Będą one w pełni wykończone i gotowe do zamieszkania. Burmistrz MiG Pleszew Arkadiusz Ptak zastrzega, że będą to mieszkania wyłącznie na wynajem, bez możliwości dojścia do własności. Na parterze budynku mieścił się będzie również duży lokal użytkowy do wynajęcia. Koszt inwestycji to 9,3 mln zł, jednak niemal 8 mln to dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *