Zdjęcie parkingu przy ul. Ogrodowej w Pleszewie z lotu ptaka

Postępy przy budowie największego parkingu

Prace przy budowie największego bezpłatnego parkingu w mieście idą pełną parą. Zlokalizowany między ulicami Ogrodową a Targową plac wypełnia się miejscami postojowymi, a otaczające go nasadzenia już dodają uroku.

Budowa bezpłatnego parkingu typu Park&Ride w Pleszewie idzie zgodnie z planem. W ramach tej inwestycji powstanie 201 miejsc postojowych dla aut, a także miejsca parkingowe dla rowerów i stacja naprawy. Teren parkingu uzupełnią setki drzew i tysiące krzewów, a wśród nich małe skwery z ławeczkami do odpoczynku. Budowa bezpłatnego parkingu idzie zgodnie z planem, dlatego planujemy oddać go do użytku już w maju – informuje burmistrz Arkadiusz Ptak. Ideą parkingu typu P&R jest zostawienie własnego auta i przemieszczanie się po mieście pieszo lub komunikacją miejską. Wszystko po to, aby w miarę możliwości ograniczyć ruch samochodowy w centrum miasta.

W sąsiedztwie dużego parkingu już powstały deptak i ścieżka rowerowa, które biegną wzdłuż Neru od ulicy Sienkiewicza, aż do ulicy Targowej, gdzie łączą się ze ścieżką prowadzącą do ulicy Lipowej i dalej aż do Kowalewa. Wzdłuż deptaku nasadzonych zostało mnóstwo drzew i krzewów. Pojawiły się również miejsca chwilowego odpoczynku z ławkami i koszami na śmieci oraz psie pakiety. Rowerzyści natomiast mogą korzystać ze stacji naprawy rowerów oraz stojaków.

Parking przy ul. Ogrodowej to jeden z trzech parkingów typu Park&Ride budowanych w ostatnim czasie w Mieście i Gminie Pleszew. Drugi powstał przy Cmentarzu Komunalnym w Pleszewie, a trzeci obecnie powstaje przy stacji kolejowej w Kowalewie, gdzie będzie 65 miejsc postojowych dla aut, wiata dla rowerów, a także stacja ładowania pojazdów elektrycznych.

Zdjęcie parkingu przy ul. Ogrodowej w Pleszewie z lotu ptaka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *