Ulica Przemysłowa zlokalizowana w pobliżu Korzkiew i Kowalewa przy DK11

Otwarto nową ulicę

Nowe tereny inwestycyjne, lepszy dojazd do dużych firm i poprawa bezpieczeństwa w okolicy. W Pleszewie otwarto nową ulicę, która ma przyciągać potencjalnych inwestorów.

Inwestorów do miasta przyciąga szczególnie dobra lokalizacja dla firmy i infrastruktura. Wychodząc tym założeniom naprzeciw, w Gminie Pleszew otwarto właśnie drogę, która ma za zadanie przyciągnąć inwestorów i zapewnić dobry dojazd do dużych firm zlokalizowanych w pobliżu.

Ulica Przemysłowa, bo tak została nazwana, zlokalizowana jest pod miastem, w sąsiedztwie Kowalewa i Korzkiew oraz DK11. Znajduje się przy niej 47 działek inwestycyjnych, do których zostały wykonane zjazdy. Całkowita powierzchnia terenów inwestycyjnych to około 40ha. Gotowa infrastruktura drogowa poza przyciąganiem nowych inwestorów, pomoże obecnym, zlokalizowanym w pobliżu, w rozwoju ich firm.

Dodatkowo, droga ma za zadanie odciążyć ruch ciężarowy w Korzkwach, Tomaszewie i na ul. Szenica w Pleszewie, o co wielokrotnie prosili mieszkańcy, gdyż do tej pory wszystkie samochody ciężarowe chcące dostać się do największych firm w Pleszewie, jeździły bezpośrednio tamtymi drogami.

Na budowę drogi samorząd Miasta i Gminy Pleszew pozyskał środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 1,5mln złotych. Gmina na inwestycję przeznaczyła ze swojego budżetu 800 tysięcy złotych.

Ulica Przemysłowa zlokalizowana w pobliżu Korzkiew i Kowalewa przy DK11

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *