Parking przy ul. Ogrodowej w budowie

Ostatnie szlify na parkingu

Dobiega końca budowa największego parkingu typu P&R w Pleszewie. To dopełnienie rewitalizacji terenów pokolejowych i zagospodarowanie niewykorzystanego terenu. Na drogach wylana została już warstwa asfaltowa, a otwarcie już w kwietniu.

Parking typu Park&Ride, czyli parkuj i jedź pomiędzy ulicami Ogrodową a Targową to jeden z trzech obecnie budowanych dużych parkingów w Pleszewie. Pozostałe to zakończony już parking przy Cmentarzu Komunalnym oraz przy stacji kolejowej PKP w Kowalewie, którego budowa trwa. Ich idea zakłada, że mieszkańcy oraz przyjeżdżający do Pleszewa goście mogą pozostawić swoje auto, aby dalej przemieszczać się pieszo lub komunikacja miejską, która jest darmowa za okazaniem dowodu rejestracyjnego pozostawionego pojazdu.

Parking mieszczący się w pobliżu Zajezdni Kultury oraz biblioteki pomieści ponad 200 pojazdów. Aktualnie zostały już wydzielone drogi i wykonane roboty nawierzchniowe, a wcześniej zbudowany został podziemny zbiornik na deszczówkę, który będzie zaopatrywał w wodę rośliny nasadzone na tym terenie. A tych jest sporo, bo około 30 nowych drzew i prawie 4 tys. krzewów. To nie będzie tylko parking, ale miejsce z mnóstwem zieleni i miejscami do chwilowego odpoczynku. Ponadto wzdłuż parkingu aż do ulicy Sienkiewicza powstała już ścieżka rowerowa z deptakiem dla pieszych, które dopełniają całości – tłumaczy Andrzej Jędruszek, zastępca burmistrza.

Do zakończenia inwestycji pozostało już niewiele. Parking jest oznakowany i oświetlony, urządzone są także tereny zielone, miejsca dla rowerów i chodniki. Pozostały prace wykończeniowe. Bezpłatny parking zostanie oddany w „ręce” kierowców już w kwietniu.

Parking przy ul. Ogrodowej w budowie
Parking przy ul. Ogrodowej w budowie
Parking przy ul. Ogrodowej w budowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *