Nowy parking przy stacji kolejowej w Kowalewie otoczony ławkami i zielenią.

Nowy parking przy stacji kolejowej już w użytku

Parking przy stacji kolejowej w Kowalewie został już oddany do użytku. Dojeżdżający na pociąg mogą korzystać z 65 miejsc postojowych, wiaty rowerowej oraz miejsc odpoczynku. Jest też dużo zieleni.

Parking przy stacji kolejowej PKP w Kowalewie to kolejny parking typu Park&Ride, który powstał w Gminie Pleszew. Wcześniej do użytku oddano największy parking pomiędzy ulicami Ogrodową i Targową oraz przy Cmentarzu Komunalnym. Parking w Kowalewie ma służyć głównie osobom przesiadającym się z samochodu do pociągu. Do dyspozycji kierowców jest 65 miejsc postojowych dla aut w sąsiedztwie wieży ciśnień. Ponadto przy parkingu powstała zadaszona wiata rowerowa oraz liczne miejsca chwilowego odpoczynku i tereny zielone tuż przy wyjściu na peron. Kierowcom udostępniona zostanie również stacja ładowania pojazdów elektrycznych. Dwa miejsca do ładowania samochodów elektrycznych jeszcze nie są uruchomione – czekamy na operatora – informuje Arkadiusz Ptak, burmistrz Miasta i Gminy Pleszew.

Ideą parkingu typu P&R jest pozostawienie swojego auta i zmiana środka lokomocji, w tym przypadku na pociąg. Podróżujący może pozostawić swój pojazd, aby kontynuować podróż innym środkiem transportu. Przed wejściem na dworzec kolejowy utworzona została strefa Kiss&Ride, w której kierowcy mogą zatrzymywać się tylko na chwilę, aby wysadzić lub odebrać podróżującego. Parkowanie jest darmowe i dozwolone tylko w nowej lokalizacji. Inwestycja została dofinansowana z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.

Nowy parking przy stacji kolejowej w Kowalewie otoczony ławkami i zielenią.

Parking typu Park&Ride przy stacji kolejowej w Kowalewie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *