Korytarz wyremontowanej i rozbudowanej szkoły w Lenartowicach z napisem Zespół Szkół Publicznych w Lenartowicach.

Lenartowicka szkoła na miarę XXI wieku

Zakończyła się rozbudowa i remont szkoły w Lenartowicach. Oficjalnego otwarcia i przecięcia wstęgi dokonali uczniowie, nauczyciele, dyrekcja i przedstawiciele władz oraz wykonawców. Teraz dzieci mogą się uczyć w szkole na miarę XXI wieku.

Metamorfoza szkoły w Lenartowicach rozpoczęła się już kilka lat temu, kiedy w pierwszym etapie wyremontowano starą część budynku, w której mieści się przedszkole. Przyszedł czas na remont kolejnej części i rozbudowę o dodatkowe sale, ponieważ dzieci przybywa. Do dawnej części dobudowano nowe skrzydło, a całość została wyremontowana i urządzona tak, by była spójna z częścią modernizowaną wcześniej.

Sale zostały wyposażone w nowy sprzęt multimedialny, nowoczesne ławki i krzesła. Pojawiły się innowacyjne sale lekcyjne jak np. sala chemiczna z wszelkim sprzętem niezbędnym do przeprowadzenia eksperymentów. Dysponujemy nowoczesnymi, funkcjonalnymi salami lekcyjnymi, które są wyposażone w nowe meble, sprzęt multimedialny, dzięki któremu dzieci będą mogły się rozwijać i odkrywać swoje zainteresowania – mówi Marta Ignasiak-Pawlak, dyrektor ZSP w Lenartowicach.

Oficjalnego otwarcia i przecięcia wstęgi dokonali uczniowie, nauczyciele, przedstawiciele władz oraz wykonawców i projektantów. Otwarcie poprzedzone było występami dzieci, które na tę okazję nawet ułożyły piosenkę. Ta inwestycja to było dla nas olbrzymie wyzwanie. Myśleliśmy, że tylko finansowe, ale również olbrzymie wyzwanie logistyczne. Jak na każdej robocie były opóźnienia, dlatego dziękuję uczniom, nauczycielom i rodzicom za to, że przeszliśmy przez ten trud suchą stopą – mówił Arkadiusz Ptak, Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew. Myślę, że ta wstęga, która jest wokół szkoły nie jest przypadkowa – każde dziecko ma się poczuć gospodarzem tej szkoły. Przecinając tę wstęgę musicie pamiętać, że to jest wasze. To wy będziecie wypełniać tą szkołę – skierował swoje słowa do uczniów burmistrz Pleszewa.

Całość, czyli remont starej części budynku oraz dobudowa wyniosły 9,8 mln zł, z czego ponad 7 mln udało się pozyskać z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W przyszłości planowana jest budowa hali sportowej połączonej z budynkiem szkoły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *