Nowe miejsca chwilowego odpoczynku przy ul. Wojska Polskiego z ławkami i zielenią.

Nowe miejsca chwilowego odpoczynku

Przy dwóch dużych osiedlach w Pleszewie powstały nowe skwery służące rekreacji i odpoczynkowi. Wśród wielu drzew i krzewów stanęły ławki oraz kosze na śmieci i psie pakiety. To kolejne zielone miejsca w Pleszewie dopełniające modernizowane tereny.

Dwie duże przebudowy dróg i dwa nowe skwery, które mają być miejscami chwilowego odpoczynku. To wynik remontów, które niedawno odbywały się w mieście. Teraz zostały dokończone poprzez nowe nasadzenia. Zorganizowane miejsca rekreacji posłużą mieszkańcom jako punkty spotkań i spacerów.

Pierwsza zielona strefa powstała obok parkingu przy ul. Kossaka. Po zagospodarowaniu terenu i ułożeniu kostki wydzielono miejsca na ławeczki. Uzupełnieniem terenu jest bogata roślinność, która swoje prawdziwe oblicze pokaże wiosną. Przy ul. Kossaka posadziliśmy m.in. trawy, lawendę, kocimiętkę i hortensje. Pojawiły się też brzozy – informuje Jagoda Zydorek z Biura Prasowego UMiG Pleszew.

Na Osiedlu Wojska Polskiego skwery zorganizowano po przebudowie kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz parkingów. Teren został uzupełniony o 45 drzew takich jak lipy, kasztanowce i klony. Nie zabrakło dużej ilości grabów pospolitych i berberysów. Dodatkowo pojawiło się ponad 20 ławek, kosze na śmieci i psie pakiety. Środki na ten cel udało się pozyskać w kwocie 100 tysięcy złotych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w ramach Programu „Błękitno-zielone inicjatywy dla Wielkopolski”.

Skwer przy ul. Kossaka z ławkami i zielenią.

Nowe miejsca chwilowego odpoczynku przy ul. Wojska Polskiego z ławkami i zielenią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *