kparka na budowie ścieżki rowerowej między ulicami Ogrodową i Sienkiewicza

Ciąg dalszy ścieżek rowerowych

Ruszyła budowa kolejnych ścieżek w mieście. Uzupełnią już istniejącą sieć, dzięki czemu bezpiecznie będzie można dojechać np. do szpitala. Powstanie również deptak dla pieszych i mnóstwo zieleni.

Budowa ścieżek rowerowych w ścisłym centrum Pleszewa rozpoczęła się ponad dwa lata
temu. Samorząd wykorzystał możliwość dofinansowania zewnętrznego. Koncepcja budowy powstała dzięki projektowi Smart Pleszew, na wykonanie także dołożyła Unia Europejska. Dzięki temu zbudowano ścieżki na ul. Zamkowej, Ogrodowej i Słowackiego oraz dalej między ulicami Lipową a Targową.

Teraz powstaną kolejne, dzięki którym będzie można bezpiecznie np. z Rynku lub z Kowalewa dojechać rowerem do szpitala. Budowa ścieżki wzdłuż ulic Wierzbowej i Szpitalnej o długości ok. 1 km ruszy w wakacje. Rozpoczęła się już budowa ścieżki, która połączy ul. Sienkiewicza z ul. Targową, gdzie także powstanie deptak dla pieszych z mnóstwem zieleni i miejsc chwilowego odpoczynku.

Niestety nadal z niecierpliwością mieszkańcy czekają na ścieżki rowerowe wzdłuż dróg krajowych, które przebiegają przez gminę. – Tu o budowie decyduje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. My od lat upominamy się o ścieżki i prowadzimy rozmowy. Udało się dojść do porozumienia w kwestii ścieżek Piekarzew-Pleszew oraz Janków-Krzywosądów. W budżecie gminy zabezpieczyliśmy kwotę ponad 100 tys. zł na dokumentację – tłumaczy burmistrz Arkadiusz Ptak.

W najbliższym czasie pojawi się w gminie także większa liczba miejsc parkowania dla rowerów. – Zwróciliśmy się do mieszkańców za pomocą mediów społecznościowych z prośbą o wskazanie miejsc, gdzie brakuje stojaków na jednoślady. Rowerzyści wiedzą najlepiej, czego im brakuje – mówi Anna Bogacz, rzecznik prasowy UMiG w Pleszewie.

kparka na budowie ścieżki rowerowej między ulicami Ogrodową i Sienkiewicza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *