Strefa relaksu dla uczniów pleszewskich szkół.

Szkoły ze strefami relaksu

Nudne przerwy, twarde ławki, zimne parapety. To już przeszłość. W pleszewskich szkołach powstały strefy relaksu z prawdziwego zdarzenia. Uczniowie spędzają przerwy w luksusowych warunkach.

Być może każdy będąc dzieckiem, tylko mógł pomarzyć o spędzaniu szkolnych przerw w taki sposób. Samorząd Miasta i Gminy Pleszew te marzenia spełnia. W pleszewskich szkołach pojawiły się strefy relaksu dla uczniów, którzy czekają na rozpoczęcie lekcji lub mają tzw. „okienko”. To miejsca odpoczynku z prawdziwego zdarzenia. Kąciki, w których uczniowie najczęściej spędzali wolny czas, zyskały nowy wygląd i stały się bardziej przyjazne i bezpieczne. Wypełniono je pufami, ogromnymi poduszkami, nowoczesnymi ławkami przypominającymi domki, pojawił się nawet hamak. Wszystko po to, aby chwila odpoczynku była jak najlepiej wykorzystana.

To ważne, by podczas przerw lub “okienek” między lekcjami uczniowie mogli odpocząć w wygodnym miejscu, a przede wszystkim do tego przeznaczonym – tłumaczy burmistrz Arkadiusz Ptak. W strefach relaksu mogą się odbywać również ciekawe zajęcia – dodaje Izabela Świątek, zastępca burmistrza. I tak, już pierwszego dnia, kąciki cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wielu młodych amatorów literatury postanowiło w spokoju poczytać w nich książkę, a inni – po prostu odpocząć.

Szkoły i przedszkola z terenu Miasta i Gminy Pleszew są cyklicznie doposażane i unowocześniane. W ostatnim czasie do wszystkich placówek prowadzonych przez MiG Pleszew trafiły nowe pomoce dydaktyczne, tablice i podłogi interaktywne, a także specjalne programy do pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Uczniowie spędzający czas w strefie relaksu w szkole podstawowej w Pleszewie.
Strefa relaksu przygotowana dla uczniów pleszewskich szkół.
Strefa relaksu dla uczniów pleszewskich szkół
Strefa relaksu dla uczniów pleszewskich szkół.
Uczniowie czytający książki w nowej strefie relaksu w pleszewskiej szkole.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *