Zdjecie przedstawia osobę podczas ewolucji na deskorolce

Nowoczesny skatepark powstał Pleszewie. Jest bezkonkurencyjny w regionie

Pleszewski skatepark to najbardziej profesjonalny tego typu obiekt w Południowej Wielkopolsce. Od razu stał się hitem wśród młodzieży.

Na otwarcie toru, połączone z zawodami deskorolkowymi „Depreszyn Seszyn”, przybyli amatorzy tej dyscypliny sportu z całego kraju. Jak zgodnie podkreślali, pleszewski obiekt jest imponujący, bardzo nowoczesny i spełnia wszelki wymogi bezpieczeństwa potwierdzone atestami.

Zdjęcie przedstawia skatepark w Pleszewie

Korzystać z niego mogą nie tylko miłośnicy deski z kółkami, ale i innych pokrewnych dyscyplin jak jazda na rolkach, rowerach BMX i hulajnogach. Z uwagi na czas wakacji, obiekt jest oblegany przez młodzież przez cały okres otwarcia, tj. codziennie od 9.00 do 21.00. Z pewnością zachęca do tego również oświetlenie oraz darmowa sieć Wi-Fi.   Jednocześnie na lipiec zaplanowano bezpłatne kursy „Deskorolka od podstaw”, które poprowadzone zostaną przez certyfikowanego instruktora (zapisy w Parku Wodnym Planty)

Inwestycja  została zrealizowana przez Samorząd Miasta i Gminy Pleszew za pośrednictwem spółki Sport Pleszew sp. z o.o.  Powstało sześć nowoczesnych pól – przeszkód umożliwiających wykonywanie bardzo wielu ewolucji. Zagospodarowano także teren wokół placu. Koszt to ponad 480 tys. złotych. Forma Skateparku została uzgodniona w czasie konsultacji, jakie burmistrz Arkadiusz Ptak odbył z młodzieżą przed ogłoszeniem przetargu.